Διαγωνισμός ανακύκλωσης μπαταριών

Το σχολείο μας συμμετέχει φέτος σε έναν διαγωνισμό ανακύκλωσης μπαταριών της ΑΦΗΣ.
Ο 1ος νικητής από κάθε κατηγορία θα κερδίσει: Ένα rubber floor για το προαύλιο (80 τ.μ. ανά νικητή)
Ο 2ος νικητής από κάθε κατηγορία θα κερδίσει:
Εξοπλισμό για Διαμόρφωση Αίθουσας Εκδηλώσεων αξίας 800€ (laptop, προβολή οθόνης κλπ.)
Οι 5 πρώτοι κάθε κατηγορίας θα κερδίσουν:
Μπλουζάκι Ενθάρρυνσης Ανακύκλωσης για όλους τους μαθητές.
Ας βοηθήσουμε όλοι στη συγκέντρωση μπαταριών ώστε να είμαστε στους νικητές του διαγωνισμού, με ή χωρίς έπαθλο!

Επίσκεψη του κύριου Λαζαρίδη στο σχολείο μας

Ο κος Γιώργος Λαζαρίδης, αθλητής τένις με αμαξίδιο, επισκέφτηκε το σχολείο μας κι έδωσε μαθήματα “ζωής” στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Μίλησε για το ατύχημά του, τις συμμετοχές του σε αγώνες, Παραολυμπιακούς, Τουρνουά, Παγκόσμια Πρωταθλήματα, τον Μαραθώνιο της Αθήνας που ήταν η μοναδική συμμετοχή με αμαξίδιο το 2015, τις διακρίσεις του, τις δυσκολίες της καθημερινότητας, την προσβασιμότητα, τις διεκδικήσεις για τη βελτίωση της ζωής των ΑΜΕΑ. Τα παιδιά τον βομβάρδισαν με ερωτήσεις και θαύμασαν το μεγαλείο της ψυχής και της δύναμής του.

Ένα μεγάλο “ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!” για την τιμή που μας έκανε να μας επισκεφτεί κι ένα δυνατό “ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ” για όσα έχει πετύχει. Μακάρι τα μηνύματά του: “Κάνε το μειονέκτημα πλεονέκτημα” και “Να ξεπερνάς τα όριά σου” να φωτίζουν τον δρόμο και των μαθητών μας. Στον κο Γιώργο Λαζαρίδη που “κοιτάζει τη ζωή στα μάτια από νέο ύψος”, ευχόμαστε: “ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!”

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ