Εγγραφές παιδιών στην Α’ τάξη

Τη σχολική χρονιά 2022-2023 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016. Οι αιτήσεις εγγραφών θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2022. Τα απαραίτητα δικαιολογητικά είναι:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (προαιρετικό, αλλά βοηθάει αν το προσκομίσετε)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια του/της μαθητή/τριας.

γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

Δείτε αν θέλετε το χάρτη που αποτυπώνει τα γεωγραφικά όρια για εγγραφές για το σχολείο μας, αλλά και τα υπόλοιπα δημοτικά της Καλαμάτας.