Αγιασμός

Ο καθιερωμένος Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στον αύλειο χώρο του σχολείου από αντιπροσώπους των μαθητών/τριών, εκπαιδευτικών και γονέων-κηδεμόνων. Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 8.20 πμ και η αποχώρηση στις 9.30 πμ. Ερχόμενοι οι μαθητές θα φορούν υφασμάτινη ή μιας χρήσης μάσκα, θα επιδεικνύουν το αποτέλεσμα του self test για COVID-19 το οποίο θα έχουν πραγματοποιήσει 24 ώρες πριν την προσέλευσή τους και θα πηγαίνουν στις τάξεις τους εκτός της Α τάξης που θα παραμείνει στο προαύλιο. Σε όλους τους χώρους του σχολείου (εσωτερικούς και εξωτερικούς) θα πρέπει να γίνεται από όλους χρήση μάσκας για την προστασία μαθητών και εκπαιδευτικών, με στόχο τον περιορισμό της εξάπλωσης του ιού COVID-19. Καλή Σχολική Χρονιά!