Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 το σχολείο μας γιόρτασε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με λαμπρότητα στη σχολική γιορτή όπου έλαβαν μέρος οι μαθητές της Δ τάξης. Οι δάσκαλοι των τμημάτων κ. Μαούνου Μαρία και κ. Ασημακόπουλος Παναγιώτης οργάνωσαν την επετειακή εκδήλωση με χρονικό, θεατρικά, τραγούδια και ποιήματα. Συγχαρητήρια στους μαθητές και στους δασκάλους τους για την εξαιρετική και προσεγμένη δουλειά τους.
Στη συνέχεια μία ομάδα μαθητών της Στ΄ με τη συνοδεία της εκπαιδευτικού φυσικής αγωγής κ. Καμπέρη Αναστασία κατέθεσαν στεφάνια στους ανδριάντες των Ηρώων επί της κεντρικής πλατείας της πόλης.
Την Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018 το σχολείο μας τίμησε την επέτειο του «ΟΧΙ» του 1940 όπου με σεβασμό παρέλασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Ε και Στ, υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής Καλαμάτας. Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί κ. Πριστούρης Αθανάσιος και  κ. Σαραντόπουλος Γιώργος. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την αξιοπρεπή τους εμφάνιση σε όλες τις εκδηλώσεις.